Na Točníku začíná festival Hrady.cz, letos na větším prostranství

12. červenec 2013

Na hradě Točníku začíná putovní festival Hrady.cz, který se o dalších letních pátcích a sobotách postupně představí na osmi místech Česka. Devátý ročník největšího tuzemského festivalu pořádaného na historických místech nabídne špičku domácí scény.

Aneta Langerová a Tomáš Klus patří mezi největší hvězdy, jejichž jmény pořadatelé lákají na Točník hosty. „V playlistu se objeví několik písní, které jsme nikdy nikde živě nehráli,“ říká Klusův kytarista Jiří Kučerovský.

Kromě Točníku se festival objeví na hradech Švihov, Kunětická hora, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bezděz a Bouzov.

Na putovním festivalu zahrají dále například kapely Monkey Business, Wohnout, Mandrage, Portless nebo slovenské skupiny Iné Kafe a No Name.

Festivalový areál se bude na hradech otevírat vždy v 18 hodin, hrát se začne o hodinu později. Druhý den hradního turné se bude hrát v podhradí, na dvou pódiích se během soboty vystřídá 13 skupin a interpretů.

Loni pořadatelé na některých místech narazili na strop návštěvnosti a kvůli prostoru se přesunuli dál od hradů. „Na Točníku jsme se od jednoho hradu posunuli k hradu druhému, na výrazně větší prostory. Z nového místa je možná ještě lepší výhled na hrad Točník,“ říká pořadatel Hradů.cz Michal Šesták.

Na podobně větší prostranství se festival letos přesune na Švihově. Vzhledem k pěknému počasí pořadatelé čekají návštěvnost srovnatelnou s loňským rokem.

autoři: vlk , jib , jvá , ber
Spustit audio