Nedělní Noční linka: No nekupte to!

15. červenec 2023

Chodíte rádi nakupovat a chodíte často? Nebo je to pro vás zázrak, když se vypravíte někam do obchodů?

Co rádi nakupujete a jsou nákupy pro vás třeba i určitým druhem odpočinku či relaxace, když si vybíráte nové šaty, a nebo boty? A hlavně....kdy jste si naposledy řekli: „No nekupte to!“ Co to bylo a proč jste se rozhodli to ihned koupit. Byla lákavá cena nebo neobvyklost výrobku?


Legenda: Asi každý z nás alespoň občas rád nakupuje, ať už něco dobrého do lednice a do domácích zásob, a nebo něco, čím si udělá radost. A nebo se vypravíme také na nákupy, když opravdu potřebujeme dokoupit věci třeba do domácnosti, a nebo na zahradu či pro volný čas.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.