Nedělní Noční linka: Spolu a dlouho

28. leden 2024

Žijete ve vztahu nebo v manželství a šťastně a spoustu let? Máte recept, jak na to, aby vztah vydržel dlouhá léta? A proč si myslíte, že se lidé nejčastěji rozcházejí a rozvádějí? Co jsou taková pojítka pro dlouhý vztah? Jsou to společné zájmy, nebo naopak lépe funguje, když je každý úplně jiný? A co už podle vás důvodem k rozchodu zcela určitě je?

Vydržet ve vztahu nebo v manželství není určitě jednoduchá věc a chce pro to také něco dělat. Recept jak na to, se ale spíše nikde nedočteme a dokonce se asi shodneme na tom, že i zkušenosti mnohých jsou nepřenosné! Jak tedy na to?

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.