Nejlepší je za čerstva. Kromě pesta upotřebíte medvědí česnek do polévek a salátů

26. květen 2023

Medvědí česnek je výborným antibiotikem, obsahuje velké množství jódu, snižuje krevní tlak a napomáhá detoxikaci. Může působit i projímavě a močopudně. Často se o něm mluví jako o životabudiči – jeho povzbuzující účinky oceňovali už naši předci, kteří ho považovali za povzbuzovač oslabeného nervového systému.

Využívá se v teplé i studené kuchyni, ovšem nutno zdůraznit, že nejlepší a nejzdravější je čerstvý. Přidat ho můžete do jídel, kam dáváte běžný česnek, cibulovou nať nebo pažitku. Dá se odšťavnit, použít do polévek a salátů.

Čtěte také

Jeho nektar vyhledávají lesní včely, proto se můžete u včelařů setkat i s medem z medvědího česneku. Čerstvý má specifickou vůni, ale toto aroma se s delším skladováním vytrácí.

Šťáva z listů medvědího česneku se používá jako hmyzí repelent. Pokud si na jeho vitamínech a živinách chcete pochutnat i po nějaké době, nejlépe se dá uchovat ve formě pesta, navíc si nezničíte cenné vitamíny. Jak na to? Budete potřebovat: 120 g medvědího česneku, 15 g soli, 100 ml kvalitního rostlinného oleje. Přidat můžete opražená semínka a oříšky.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.