Novým šéfem mediální rady je někdejší disident Pospíchal

27. květen 2003

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání má nového předsedu. Stal se jím bývalý disident Petr Pospíchal, kterého do mediálního orgánu nominovala sociální demokracie. Rada dnes zasedala v novém složení poprvé. Celkem třináctičlenný správní orgán má zatím jedenáct členů, které parlament zvolil na přelomu dubna a května. Jejich předchůdce odvolal před dvěma měsíci premiér Vladimír Špidla na návrh Poslanecké sněmovny.

Pád bývalé velké mediální rady tehdy prosadila vládní koalice, která ji označila za viníka arbitráže se společností CME. Kvůli sporu o zmařenou investici do televize Nova muselo Česko v polovině května zaplatit americké firmě téměř 11 miliard korun.

Předseda nové rady naznačuje první cíl jejich činnosti: "Úkolem této rady je sjednat si autoritu v mediálním prostředí, působit jako správní orgán a nikoli jako sídlo nepřetržitých tiskových konferencí nebo tiskových prohlášení. Jsme prostě povinni řídit se zákonem a řešit to, co nám zákon ukládá. V tomto smyslu to skutečně je správní úřad."

S tím se ztotožňují i ostatní členové RRTV, včetně jejích tří nových místopředsedů - Milana Jakobce, Petra Koláře a Daniela Nováka.

autoři: mri , mta
Spustit audio