Páteční Noční linka: Rajčatobraní

1. září 2023

Podle některých zahrádkářů je prý letošní úroda rajčat enormní. Taková kvalita a chuť nebyla za poslední roky. Jaké jsou vaše letošní rajčatové (ne)úspěchy? Kolik druhů rajčat pěstujete? Zdravíte své sousedy a rodinné příslušníky pozdravem „nechceš rajčata“? Kam míří rajčatové přebytky z vašich zahrad?

V dnešním vysílání rozhodně nebudeme řešit odvěký problém, zda rajčata patří do ovoce nebo zeleniny, ale jak případně rajčata zpracovat a mít z nich radost i v zimě. Zkrátka cukety po dnešním vysílání puknou závistí!

V dnešní Noční lince z Prahy se na vaše odpovědi bude těšit Honza Macoun. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.