Páteční Noční linka: Umíme děkovat a chválit?

3. listopad 2023

Patříte mezi ty, kteří se bez pochvaly neobejdou? Jak se cítíte, když něco důležitého uděláte a nikdo vás nepochválí? Co chválení druhých? Proč je nutné děkovat a chválit? Umíte přijmout pochvalu?

Nevytrácí se v posledních letech slovo „děkuji“? Za co chválíte své drahé polovičky? Obdrželi jste netradiční pochvalu? Jak se děkovalo za vašeho mládí? Pro některé lidi je poděkování důležitější než pro jiné, což prý souvisí s osobností a výchovou. Většina lidí má ráda, když je někdo chválí, děkuje jim a uznává je. Taková pozornost je totiž motivací a dodává jim energii.

Leží vám na srdci nějaké zásadní „děkuji“?  Ať ho každý slyší! Poděkování přes Noční linku nebude problém.

V dnešní Noční lince z Prahy se na vaše odpovědi bude těšit Honza Macoun. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.