Pěvecký sbor Chrapot vydal album s vánočními skladbami a těší se na sérii prosincových koncertů

4. prosinec 2022, aktualizováno

Mělnický komorní pěvecký sbor Chrapot čítá 25 členů a existuje už 30 let. Polovinu této doby pod vedením sbormistryně Majky Maříkové. Povoláním je učitelka na prvním stupni základní školy a sbormistrovství dělá podle srdce, jak říká.

Mezi členy sboru najdete příslušníky nejrůznějších profesí a věkových kategorií. Někteří tu zpívají od samého založení sboru a jiní jen chvilku. „A přece si rozumíme, podporujeme se, společně se radujeme, ale hlavně zpíváme a zpíváme. Spojuje nás vzájemné přátelství a chuť přijímat nejrůznější pěvecké výzvy napříč všemi hudebními žánry,“ píší o sobě na webu.

Od roku 2012 jsou členy Unie českých pěveckých sborů, spolupracují s Mělnickým kulturním střediskem a nedávno vydali a pokřtili CD s vánočními skladbami.

Pěvecký sbor Chrapot si můžete poslechnout naživo na vánočních koncertech, jejich přehled najdete na webu chrapot-melnik.cz/program/.

A proč se pěvecký sbor jmenuje Chrapot a jaký ohlas název má? Poslechněte si v reportáži.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.