Pěvecký sbor Chrapot vydal album s vánočními skladbami a těší se na sérii prosincových koncertů

4. prosinec 2022, aktualizováno

Mělnický komorní pěvecký sbor Chrapot čítá 25 členů a existuje už 30 let. Polovinu této doby pod vedením sbormistryně Majky Maříkové. Povoláním je učitelka na prvním stupni základní školy a sbormistrovství dělá podle srdce, jak říká.

Mezi členy sboru najdete příslušníky nejrůznějších profesí a věkových kategorií. Někteří tu zpívají od samého založení sboru a jiní jen chvilku. „A přece si rozumíme, podporujeme se, společně se radujeme, ale hlavně zpíváme a zpíváme. Spojuje nás vzájemné přátelství a chuť přijímat nejrůznější pěvecké výzvy napříč všemi hudebními žánry,“ píší o sobě na webu.

Sbormistryně Chrapotu Marie Maříková

Od roku 2012 jsou členy Unie českých pěveckých sborů, spolupracují s Mělnickým kulturním střediskem a nedávno vydali a pokřtili CD s vánočními skladbami.

Nové CD Chrapotu s vánočními skladbami

Pěvecký sbor Chrapot si můžete poslechnout naživo na vánočních koncertech, jejich přehled najdete na webu chrapot-melnik.cz/program/.

A proč se pěvecký sbor jmenuje Chrapot a jaký ohlas název má? Poslechněte si v reportáži.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová