Pondělní Noční linka: Boj s větrnými mlýny!

28. leden 2019

Připadá vám něco ve vašem životě či v životě druhých jako boj s větrnými mlýny? Svádíte s něčím či někým neustálé vnitřní boje a víte, že situace je patrně nevyřešitelná? Co byste z vašeho života popsali jako "boj s větrným mlýnem"? O čem jste řekli, že to je neustálý kolotoč a neustálý a vlastně tedy zbytečný boj?

V životě jsou různé situace, které se nám třeba moc nelíbí a které bychom rádi změnili a také se často opakují v různých variantách. Někdy se s nimi pustíme do boje, ale zjistíme, že je to boj opravdu marný. A pokud vítězíme, tak jen na malou chvíli, než se situace začne znovu stejně opakovat. Co je pro vás neustálý boj s větrnými mlýny. Milé dámy, pro mě asi úklid!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.