Pondělní Noční linka: Je nějaká věc, kterou jste se ve škole naučili a teď jste za ni rádi?

17. srpen 2020

Čemu velmi užitečnému jste se naučili ve škole a jste za to vlastně celý život vděční? Měli jste naopak někdy dojem, že jste se ve škole učili spousty předmětů a věcí, pro život až tak ne potřebných? A co vám tam a později i v životě chybělo a co byste třeba zařadili do učebních osnov vy, kdybyste o tom mohli rozhodovat? Museli jste se naopak až v praxi a v životě spousty věcí naučit v dospělosti, protože ve škole na ně nevyšel čas?

Každý jsme měli ve škole nějaké oblíbené předměty a nějaké zase oblíbené méně. A taky jsme se učili mnoho věcí, které jsme pak v životě vůbec k ničemu nepotřebovali, a k ničemu nám vlastně nebyly. Jaké zkušenosti máte právě vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.