Pondělní Noční linka: Zvířecí útulky

17. leden 2022

Máte osobní zkušenost se zvířetem z útulku? Proč jste se rozhodli vzít si zvíře z útulku? Znali jste jeho historii? Kde bylo zvíře předtím, než se do útulku dostalo, jak se s ním zacházelo? Vybralo si vás zvíře samo, tzv. na první pohled? Jak jste soužití zvládli, jste spolu v jedné domácnosti stále? Dostalo se k vám zvíře jiným způsobem, zatoulalo se k vám z terénu opuštěné zvíře?

Zvíře jako každý živý tvor potřebuje péči a naši lásku. Jak říkal můj tatínek, o zvířátko se musíš starat každý den, i v sobotu a v neděli. Před časem se k nám zatoulala opuštěná kočička, která po pěti měsích přivedla před zimou i tři koťata. Zatím se o ně staráme o všechny, ale koťatům budeme muset najít časem nový domov. Budu se těšit na vaše zkušenosti se zvířaty z útulku i s těmi, která se k vám dostala jinými cestami.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová