Pondělní Noční linka: Zvířecí útulky

17. leden 2022

Máte osobní zkušenost se zvířetem z útulku? Proč jste se rozhodli vzít si zvíře z útulku? Znali jste jeho historii? Kde bylo zvíře předtím, než se do útulku dostalo, jak se s ním zacházelo? Vybralo si vás zvíře samo, tzv. na první pohled? Jak jste soužití zvládli, jste spolu v jedné domácnosti stále? Dostalo se k vám zvíře jiným způsobem, zatoulalo se k vám z terénu opuštěné zvíře?

Zvíře jako každý živý tvor potřebuje péči a naši lásku. Jak říkal můj tatínek, o zvířátko se musíš starat každý den, i v sobotu a v neděli. Před časem se k nám zatoulala opuštěná kočička, která po pěti měsích přivedla před zimou i tři koťata. Zatím se o ně staráme o všechny, ale koťatům budeme muset najít časem nový domov. Budu se těšit na vaše zkušenosti se zvířaty z útulku i s těmi, která se k vám dostala jinými cestami.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...