SDH Budiměřice-Šlotava na Nymbursku

22. květen 2015

Obec Budiměřice najdete asi pět kilometrů východně od Nymburka. Obtéká ji říčka Mrlina. První písemná zmínka o Budiměřicích je z roku 1374. Pod obec patří ještě Šlotava a Rašovice. V Budiměřicích žije asi 600 lidí.

SDH Budiměřice má 73 členů, z toho 25 dětí. K dispozici mají historické nákladní auto Robur, Ford Tranzit, PS 12 a plovoucí čerpadlo. Pořádají např. závody v požárních útocích – Memoriál Františka Říhy a Bohumila Jelínka, posvícenskou zábavu, drakiádu a dvakrát ročně sběr železného šrotu a nebezpečného odpadu.

SDH Budiměřice byl založen v roce 1898.

Dobrovolné hasiče z Budiměřic můžete až do pátku 29. května 2015 do 14:00 podpořit v soutěži Dobráci roku zasláním SMS ve tvaru DOBRACI (mezera) BUDIMERICE na číslo 90 011 04. Technicky zajišťuje ATS Praha. Cena jedné SMS je 4,- Kč včetně DPH. Každý, kdo se zapojí do hlasování, může vyhrát pivo na celý měsíc zdarma!

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.