SDH Budiměřice-Šlotava na Nymbursku

22. květen 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy SDH Budiměřice-Šlotava na Nymbursku

Obec Budiměřice najdete asi pět kilometrů východně od Nymburka. Obtéká ji říčka Mrlina. První písemná zmínka o Budiměřicích je z roku 1374. Pod obec patří ještě Šlotava a Rašovice. V Budiměřicích žije asi 600 lidí.

SDH Budiměřice má 73 členů, z toho 25 dětí. K dispozici mají historické nákladní auto Robur, Ford Tranzit, PS 12 a plovoucí čerpadlo. Pořádají např. závody v požárních útocích – Memoriál Františka Říhy a Bohumila Jelínka, posvícenskou zábavu, drakiádu a dvakrát ročně sběr železného šrotu a nebezpečného odpadu.

SDH Budiměřice byl založen v roce 1898.

Dobrovolné hasiče z Budiměřic můžete až do pátku 29. května 2015 do 14:00 podpořit v soutěži Dobráci roku zasláním SMS ve tvaru DOBRACI (mezera) BUDIMERICE na číslo 90 011 04. Technicky zajišťuje ATS Praha. Cena jedné SMS je 4,- Kč včetně DPH. Každý, kdo se zapojí do hlasování, může vyhrát pivo na celý měsíc zdarma!

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.