Sobotní Noční linka: Má první cesta do velkého města

30. březen 2024

Připojte se k nám a podělte se o vaše příběhy a dojmy z první cesty do velkého města. Zda se jednalo o Prahu s její majestátní atmosférou, Brno s jeho bohatou historií nebo třeba Ostravu s její industriální energií – každé město má své kouzlo a přináší neopakovatelné zážitky.

Možná jste se ocitli uprostřed davu na Staroměstském náměstí, zachváceni vlnou zvuků, barev a vůní, které se zdají být v kontrastu s klidným životem venkovských oblastí. Nebo jste se poprvé setkali s místními památkami a historickými budovami, které vás okouzlily svou nesmrtelností.

Ale možná jste zažili i dobrodružství, které nebylo úplně příjemné – ztratili jste se ve větvích městských ulic, zápasili jste s neznámými jazyky na cedulích ve veřejné dopravě nebo jste se museli vypořádat s pocitem osamělosti uprostřed davu anonymních tváří.

Kdo vyrůstá v malé obci a nejdál se v prvních letech života dostal maximálně do okresního města, to tenkrát chtělo velkou přípravu na cestu do velkého města.

Na vaše příběhy se v dnešní Noční lince z Prahy těší už teď Honza Macoun.

 Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.