Sobotní Noční linka: Patenty kolem nás

10. červen 2023

Za tématem dnešní Noční linky stojí jedno výročí. Před 80 lety si maďarský emigrant László Bíró dal v Argentině patentovat kuličkové pero.

A tak bude dnes na telefonní lince 731 800 900 prostor pro vaše telefonáty a psané příběhy na téma patenty. Už zmíněné kuličkové pero, které dnes máme za samozřejmost, suchý zip, automobilové pneumatiky… ale kdoví, třeba i někteří z posluchačů a posluchaček mají své vlastní zkušenosti s vynálezy, na něž získali patent a dnešní Noční linka s Borkem Kapitančikem bude místem, kde se svojí invencí budou moci pochlubit.

Psát můžete také na e-mail linka@rozhlas.cz nebo do formuláře níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko