Středeční Noční linka: Čtete ještě pravé a nefalšované papírové noviny a deníky?

28. listopad 2018

Čtete ještě tištěné noviny? Kupujete si je pravidelně? Máte dokonce některý deník předplacen a chodí vám denně do schránky a snídani si bez čerstvých ranních novin ani nedokážete představit? A co různé časopisy, kupujete si je a co vás v nich zajímá? Nebo spíše zapnete počítač a pročtete si, co nového ve světě kolem nás? A jak přijatelné jsou pro vás ceny novin a časopisů?

Doba je internetová a mladí hledají novinky na sociálních sítích a všude možně na internetu. Ale novinové stánky a trafiky jsou stále plné tištěných periodik, tedy novin, deníků a časopisů. Kupujete je a čtete je?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.