Středeční Noční linka: Jak to tady bude vypadat v roce 2050?

19. srpen 2020

Máte fantazii a bohatou představivost? A představujete si rádi budoucnost, třeba na naší planetě? Dokážete si představit, jak by to tu mohlo vypadat v roce 2050? Jak by mohla vypadat doprava, auta, vlaky, letadla, budou-li ale vůbec? A co lidé, budou se věnovat stále stejným pracovním aktivitám? A kolika let se budou dožívat? A budou se také potýkat s různými druhy pandemií jako třeba my teď?

Kdo by rád nepopustil uzdu fantazii alespoň občas, že? A co vy, fantazírujete rádi? Mnozí si také určitě vzpomeneme, jak jsme za našeho dětství psali ve školách různá slohová cvičení třeba na téma: "Přežijí rok 2000?" No, nevím, kdo z nás se tehdy trefil přesně do toho, jaká ta budoucnost bude. Většinou jsme psali o tom, jak už všichni budeme mít chaty na Měsíci a tak podobně. Pojďme i dnes zkusit trochu představ o budoucnu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.