Středeční Noční linka: Štěstí a spokojenost

26. květen 2021

Co je pro vás štěstí a co spokojenost? A co je pro vás důležitější, štěstí nebo spokojenost? A rozlišujete vlastně tyhle dvě věci nebo pro vás v podstatě znamenají totéž? Kdy naposledy a u jaké příležitost jste byli ale opravdu velmi šťastní? A kdy zase velmi spokojení? Co všechno ovlivňuje vaši spokojenost? A můžeme sami udělat něco pro své vlastní štěstí a udělat sami sebe šťastnými? Může být naše štěstí a spokojenost trvalé? Nebo jsou to skutečnosti velmi pomíjivé?

Kdo z nás by nechtěl žít dlouhý, šťastný a spokojený život. Ale co to pro nás vlastně znamená a kdy jsme opravdu šťastní a kdy opravdu spokojení?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová