TIPY NA VÍKEND: Přijďte na sraz helingónkářů nebo se projděte s Leontýnkou po Krakovci

12. srpen 2022

V sobotu se chystá několik festivalů, pořádají se benešovské trhy, můžete zajít do kina. My jsme pro vás vybrali sraz helingónkařů nebo výlet na tajemný hrad Krakovec.

Hořovická heligónka

Heligonkář pan Hampl přijel až z Ostravy

V sobotu navštivte 45. ročník oblíbeného heligónkářského festivalu, které pořádá Městské kulturní centrum Hořovice ve Společenském domě v Hořovicích. Nenechte si ujít tradiční setkání amatérských heligónkářů z celé republiky. V loňském roce se zúčastnilo na dvě desítky účinkujících.

Vystoupí oblíbené kapely Heligonka Aleše Rusňáka a Liberečtí harmonikáři. Součástí srazu je i jedinečná výstava historických modelů starých heligónek a akordeonů i nových modelů firmy Delicia accordions s.r.o.

S Leontýnkou po Krakovci

Hrad Krakovec na Rakovnicku

S dětmi vyražte na hrad Krakovec, kde vás provede postava z dětského muzikálu Ať žijí duchové, Leontýnka. Právě tady se muzikálový film natáčel a u mnohých je možná v povědomí zapsán jako hrad Brtník. Na hradě se točila i pohádka s Libuší Šafránkovou Princ a večernice.

Krakovec má spíše charakter gotického zámku než hradu a naplňoval především požadavky reprezentace a pohodlného bydlení, což ostatně dodnes dokládají zbytky originálních, prostorově i klenebně uspořádáných prvků.

Kouřimský festival

Petr Muk

Po covidové pauze se vrací rodinný letní festival. Letos je to už 10. ročník, který se koná jako pocta Petru Mukovi. Vystoupí Milan Peroutka, Bára Basikovám, Lucie Bílá, Adam Mišík a mnoho dalších. V průběhu večera bude pokřteno i CD Až jednou, které vyšlo k 30. výročí skupiny Shalom. S naším rozhlasovým kolegou Martinem hrdinkou vás od půlnoci čeká diskotéka. 

Pro děti je připraven skákací hrad nebo malování na obličej. Pokud budete chtít přespat, je připraveno stanové městečko.

autor: djo
Spustit audio