Turistické léto začalo vesele. Výstup ke Drábským světničkám prověřil naši fyzičku

22. červenec 2023 19:30

První výlet letošního Turistického léta s Českým rozhlasem Region se vydařil. Do cíle došli všichni účastníci pochodu. Někteří si cestou i zpívali. Výletníkům potom ke guláši zahrála kapela Dioptrio.

První skupina výletníků se v sobotu vydala za krásami středních Čech. Na trasu tentokrát vyrazili hlavně lidé z Klubu českých turistů v Mnichově Hradišti, ale přijeli i naši věrní posluchači z Mělnicka a Kolínska. Trasa výletu byla dlouhá zhruba 10 kilometrů, vedla náročnějším terénem kolem Drábských světniček, hradiště Hrada a Klamorna, až ke zřícenině skalního hradu Valečov. Přesto ji i nejstarší účastníci pochodu z Klubu českých turistů zvládli v rychlém tempu. Cestou jsme si s některými z nich stačili i trochu popovídat.

Zřícenina hradu Valečov je oblíbeným turistickým cílem

Tým Českého rozhlasu Region tentokrát doplnila oblíbená moderátorka Iveta Chlumská a editorka Soňa Jindrová, která vzala na výlet celou rodinu. Mladí i zkušenější pochodníci si tentokrát užili výstup po kamenných schodech, průlezy skalní průrvou i tajemná zákoutí na hradě Valečov. Všichni společně se potom kochali malebnými výhledy na zámek v Mnichově Hradišti, na blízké letiště, Vrátenskou horu, Bezděz i siluetu Ralska. Dlouhou cestu si pak dorost krátil zpěvem písně Ivana Mládka.

Cílem pochodu byla hospůdka v obci Boseň, kde se o dobrou náladu postarala kapela Dioptrio. Soňa Jindrová potom výletníkům ukázala, jak se dělá živý vstup do vysílání.

Máte chuť se s námi vydat na výlet? Poslechněte si, jaká byla nálada cestou z Mnichova Hradiště ke hradu Valečov.

Spustit audio