V opozici je pro nás těžké něco na zastupitelstvu kraje prosadit, říká šéfka středočeské organizace hnutí ANO

21. únor 2023

Hostem pořadu K věci byla předsedkyně středočeské organizace hnutí ANO, členka finančního a sociálního výboru středočeského zastupitelstva a také předsedkyně kontrolního výboru zastupitelstva v Nymburce Adriena Gabrielová.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořila Adriena Gabrielová o tom, jak pracují jako opozice v zastupitelstvu Středočeského kraje, proč je pro ně těžké něco prosadit, proč kritizují zdražení jízdného v kraji i o tom, jak se snažili prosadit návrh na zachování železniční dopravy na trati Lužná u Rakovníka a Žatec.

"Máme 15 hlasů z 65 členného zastupitelstva, takže prosadit něco je velmi těžké. Nicméně taková je úloha opozice a neodrazuje nás to v další práci. My se třeba teď soustřeďujeme na to, že když všichni pociťujeme, jak se rodinné rozpočty začínají zužovat, tak se kraj začíná chovat trochu asociálně. Kritizovali jsme třeba zdražování jízdného ve Středočeském kraji, které už proběhlo," uvádí Gabrielová.

Celý rozhovor si můžete poslechnout v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.