Vyvěste 28. října české vlajky a vyjádřete tak naději, že budeme po čase zase žít normální život

26. říjen 2020, aktualizováno
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Český den s českými vlajkami NADĚJE

V roce 2018, když se slavilo 100 let samostatné republiky, bylo na popud pelhřimovské Agentury Dobrý den v rámci akce Český den s českými vlajkami vyvěšeno 225 191 vlajek České republiky. Byl z toho zápis do České knihy rekordů a výzva se letos opakuje, tentokrát se symbolem naděje.

Letos je všechno jinak. Je stav nouze, obav, zákazů, ale také naděje. Pojďme tuto naději společně vyjádřit! Dejme si navzájem vědět, že i přes prázdné ulice, náměstí, sportoviště či školy, jsme tu! Že o sobě víme, ač nemůžeme být pospolu a že v sobě máme naději, že zase bude dobře.

Vyvěsme ve středu 28. října, v den našeho společného svátku, vlajky České republiky, vlajky naděje!

Český den s českými vlajkami NADĚJE

Do oken, z balkonu, na plot. Nemáte-li vlajku, namalujte si ji na papír, ušijte, vytiskněte v počítači... malou, velkou, jak budete chtít. V minulosti mnozí připojili i nějaký vzkaz.

A budete-li chtít, pošlete fotku vámi vyvěšené vlajky na adresu vlajky@dobryden.cz. Možná vznikne pocit sounáležitosti, třeba půjde i o úplně nový rekord.

Pojďme aspoň takto, osamoceně, když to nejde jinak, vyjádřit svou naději, že budeme po čase zase žít normální život.

Původně akce Český den s českými vlajkami úzce související s Měsícem věží a rozhleden nabádala k výstupu s českou vlajkou na rozhledny a věže a k zaslání vrcholových fotografií. Jste-li rodina či dvojice, máte samozřejmě i tuto možnost! Udělejte si procházku v přírodě, vystoupejte na kopec, vezměte vlajku na své oblíbené místo, vyfoťte se s ní a pošlete fotku na výše uvedený e-mail nebo ji vložte na facebook. 

Výzva pelhřimovských probíhá v součinnosti s Českou pohádkovou akademií, která každoročně Měsíc věží a rozhleden vyhlašuje.

Vlajka České republiky (ilustrační foto)
autor: JMys | zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...