Adinu Mandlovou hrají v divadle v Mladé Boleslavi čtyři herečky v režii Adély Stodolové

30. září 2022 08:08

Kristián, Život je pes nebo Noční motýl. I z těchto filmů znají diváci herečku Adinu Mandlovou. Ženu, která měla tisíc tváří. Alespoň tak o ní vypráví inscenace, která má v pátek večer premiéru na jevišti mladoboleslavského divadla.

1000 tváří Adiny je další z autorských projektů Městského divadla v Mladé Boleslavi, který sleduje životní osudy významné osobnosti. Adina Mandlová se narodila v Mladé Boleslavi a patří mezi nejslavnější české filmové, ale i divadelní herečky období první republiky. Jaká ale ve skutečnosti byla?

Na veřejnosti byla považována za femme fatale, v soukromí často nešťastná a osamělá. Ve 30. letech prožila vrchol slávy a následně čelila obvinění z kolaborace s Němci, což se s ní táhlo po zbytek jejího života.

Režisérka a choreografka Adéla Stodolová patří k nejvýraznějším osobnostem současného divadla, především díky své originalitě, kterou na jeviště přenáší skrz pohyb a vizualitu. Mezi její inscenace z poslední doby patří Meda, Werich a Marta uváděné na letní scéně Muzea Kampa. 1000 tváří Adiny je další z nich.

Po páteční premiéře uvedou v Mladé Boleslavi Adinu například v pondělí 3. a v pátek 14. října 2022.

autoři: Tomáš Maleček , Von
Spustit audio