Bábovka s vaječným koňakem Jaroslava Němce. Je tak dobrá, že se dá sníst za 8 minut

Na přípravu výborné bábovky existují různé triky. Jaroslav Němec z Bystré u Poličky přidává do tradičního dezertu vaječný koňak. Na pečení padne skoro celá láhev. Postup je ale jednoduchý a výsledek vás určitě mile překvapí. Bábovka je tak dobrá, že se dá spořádat za pár minut, jak se můžete ostatně dále přesvědčit.

Bábovka s vaječným koňakem

200 g povoleného másla
250 g cukru krystal
250 g polohrubé mouky
1 kypřicí prášek do pečiva
3 vejce
3 lžíce mléka
200 g mletých (nebo nasekaných) vlašských ořechů
lžička mletého badyánu
300 ml vaječného koňaku
1 tabulka čokolády (hořké nebo na vaření)
máslo a strouhanka na vymazání a vysypání formy

Postup:

Povolené máslo utřeme s cukrem do světlé pěny. Poté přidáme celá vejce a znovu utřeme těsto.

Vedle si smícháme polohrubou mouku s kypřicím práškem, směs přidáme do těsta. Promícháme.

Nakonec přidáme najednou 3 lžíce mléka, nasekané oříšky, mletý badyán, vaječný koňak a nastrouháme čokoládu. Vše spojíme do hladkého těsta.

Vymažeme pečlivě bábovkovou formu máslem, aby nezůstalo žádné místo bez tuku, pak vysypeme jemnou strouhankou a nakonec do formy nalijeme těsto.

Pečeme v předem vyhřáté troubě na 180 stupňů asi 1 hodinu. Po vyndání z trouby necháme chvíli bábovku odpočinout ve formě a pak vyklopíme. Pocukrujeme a necháme vychladnout.

Jaroslav Němec

Jídlo je jeho vášní, ale jde na to ze strany konzumace. Každoročně navštíví řadu soutěží v pojídání nejrůznějších pochoutek. Doma má ostatně speciální vitrínu s poháry ze soutěží v pojídání moučníků, knedlíků nebo vajec. Jde o jednoho z nejznámějších maxijedlíků v Česku, který také umí vařit a péct. Při natáčení dal reportážnímu týmu ochutnat extrakt z chilli papriček. V puse je pálilo ještě 20 minut poté, co olízli kousek špičkou jazyka.