Budeme hledat další možnosti ubytování pro válkou zasažené Ukrajince, říká benešovský starosta

1. březen 2022

Hostem pořadu K věci byl starosta Benešova Jaroslav Hlavnička (Volba pro město).

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Jaroslav Hlavnička o pomoci Ukrajině, rozpočtu města na letošní rok, plánovaných investicích, budoucím využití piaristické koleje, propojení města s konopišťským parkem, budoucím využití Táborských kasáren nebo o své další kandidatuře v podzimních komunálních volbách.

I město Benešov se zapojilo do pomoci Ukrajincům, kteří opustili nebo opustí svou zemi. Zatím nabídlo možnost pro ubytování 71 lidí. „Samozřejmě hledáme další možnosti a navyšovat kapacitu budeme, očekáváme, že hlavní migrační vlna teprve přijde,“ říká k aktuální situaci benešovský starosta.

Poslechněte si celý rozhovor v audioverzi.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.