Denisa Hergesselová

zprávařka

Co dělám v rozhlase: Jsem pořád ve střehu, aby mi neuteklo, co se kde šustne. Má milá povinnost je povědět vám čerstvé zprávy.

Před rozhlasem: Sportovní duch mě minul, jediný sval, který jsem kdy posilovala, je můj jazyk. Trénink začal v předškolním věku, tehdy jsem se naučila první básničku a od té doby mi neunikla žádná recitační soutěž v okolí. Jsem trochu kašpar s prořízlými ústy, což mou maminku přivedlo k nápadu přihlásit mě na konkurz do divadla. Vzali mě. Devět let jsem působila ve slánském divadelním souboru Dětská scéna. Byl to nádherný čas, za který jsem nesmírně vděčná.

Následovala doba studií, absolvovala jsem Vyšší odbornou školu publicistiky (obor Audiovizuální a digitální média) a Univerzitu Jana Amose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). Rozhlasovou práci jsem poprvé okusila v kladenském Rádiu Relax. Teď je mou tělocvičnou na jazyk Český rozhlas Region.

Co mě baví: Baví mě féroví, chytří a veselí lidé. Baví mě česká hudba a knihy čtivé. Baví mě hodně dobrého jídla a pití, také víno a pivo, když není zbytí. Baví mě příroda a motorky, ať si říká kdo chce co chce, že nejsou pro holky. Baví mě zpívat a tančit, do rána jančit. Baví mě prostě být.

Sledujte nás