TIP NA VÝLET: Lodě na Labi nabízí jarmark, kampaň 13 minut zase prožitek z vážné dopravní nehody

20. srpen 2021

Ukázky práce poříční policie, malování v ledu, pochoutkový a řemeslný jarmark, plavby lodí, hudební vystoupení a mnoho dalšího vás čeká na akci Lodě na Labi v Nymburce. BESIP připravil další dopravní ukázku.

V sobotu se můžete přesvědčit o tom, že spěchat se nevyplácí. BESIP, který seznamuje veřejnost s bezpečností silničního provozu, připravil kampaň 13 minut. Ta nabízí takřka autentický prožitek z vážné dopravní nehody. BESIP roadshow probíhá od 9 do 19 hodin.

Na Labi můžete podniknout plavbu lodí Král Jiří, výletní lodí Blanice a výletní jachtou. Připravena bude také módní přehlídka v plavkách nebo létající muž. Pro děti je připravená pohádka.

Levandulové údolí v Chodouni

Přijeďte si přivonět i ochutnat Levandulové dožínky v Levandulovém údolí v Chodouni na Berounsku. Na návštěvníky čeká dožínková stezka všemi smysly a chuťové pohárky zúčastněných jistě potěší uvařené, upečené, usmažené, nebo dokonce ugrilované dobroty z této voňavé rostliny. Děti zabaví třeba vodní prvky i pískové království. Program začíná v 10 hodin.

Food festival v Sedlčanech

Na sedlčanském náměstí T. G. Masaryka se poprvé v historii uskuteční food festival. Tato akce je už podle názvu vhodná pro všechny příznivce gastronomie, jídla a pití. Zážitek z ochutnávek obohatí zúčastněným doprovodný kulturní program. Přijďte v sobotu mezi 10. až 20. hodinou.

Letní kino Neratovice

V letním kině v Neratovicích se budou děti i dospělí loučit s prázdninami. V neděli od 16 hodin začne program plný zábavy. Čekají na vás obří bubliny, taneční hrátky s Janem Onderem, kterého můžete znát z pořadu StarDance, uvidíte veselou pohádku s písničkami „Měla babka čtyři jabka“, loutkové divadlo a jsou připraveny rozmanité soutěže.

Komorní hudba v Kutné hoře

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora patří mezi nejvýznamnější festivaly komorní hudby v České republice. Letos se koná už po čtrnácté. Trvá až do příští neděle 29. srpna a odehraje se tu na 16 koncertů komorní hudby. Tuto neděli je na programu zahajovací klavírní koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého v podání Konstantina Lifschitze.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.