Iva Hüttnerová se i dnes zastaví na skok v kuchyni

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy vaření, žena v kuchyni

Věděli jste, že se na uvařeném pudinku nevytvoří škraloup, když ho na povrchu jemně pocukrujete? Nebo to, že strouhanka na řízcích nebude při smažení opadávat, když při obalování do vajíček přidáte pár kapek oleje? A mám pro vás i další tipy.

Cibule rychleji zkaramelizuje, když ji při smažení posypete špetkou moučkového cukru. Míchaná vajíčka budou mít jemnější chuť, když do nich před smažením zašleháte lžičku majonézy. A sekaná se nikdy nepřilepí na dno pekáče, když pod ni dáte nahrubo nakrájenou cibuli. Tolik dnešní tipy do kuchyně. Vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...