Jak navodit klidný spánek? Ušijte si polštářek a vložte do něj oblíbené bylinky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Únava

Bylinky pomáhají lidem už od pradávna. Umí zklidnit podrážděný žaludek, bolavý zub i křečové žíly. A některé z nich navodí klidný a spokojený spánek.

Už naše babičky z nich šily bylinkové polštářky. Ušít takový polštářek není nic složitého, potřebujete jen vaše oblíbené bylinky a kousek plátna. Jako základ se výborně hodí směs levandule s meduňkou. Přidat můžete kousek máty, heřmánek, mateřídoušku nebo třezalku. Použít se dají také lístky růže, sušená kůra citrusů nebo rozmarýn.

Každý si může namíchat směs, která mu voní a se kterou chce usínat. Fantazii se meze nekladou. Jen nezapomeňte, že s příliš aromatickými bylinkami byste to neměli přehnat.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.