Jak používat pečicí papír? Poradí cukrářka Mirka van Gils Slavíková

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Do dortové formy dáme pečící papír, který jsme si předem namočili a zmačkali

Jak správně pracovat s pečicím papírem? Přečtěte si rady cukrářky Mirky van Gils Slavíkové.

Papír by měl mít přesně rozměry plechu. Papír nemačkáme.

Pokud na papír těsto stříkáme, například u piškotů, podmázneme si těstem rohy a pak si přitiskneme papír k plechu. Stejně tak si můžeme pomoci kouskem másla, kterým lehce mázneme rohy plechu, pak na něj položíme pečicí papír.

Plech si pod papír můžeme navlhčit v případě, že se peče odpalované těsto.

Mirka van Gils Slavíková

Je jednou z našich nejznámějších cukrářek. Profesionální dráhu začala v Praze v roce 1984. Pracovala v restauraci Moskva a v hotelu Alcron v Praze. Toužila ale poznat a naučit se více, než naše země nabízela, a tak o pět let později s manželem a dcerou Hankou emigrovala do Jihoafrické republiky. Zde vedla cukrárnu, stejně jako později ve Spojených státech amerických. Láska k cukrařině ji zavedla i do Francie, Švýcarska i Nizozemí.

Za velký úspěch považuje své vítězství ve Velké ceně Paříže. Tehdy zvítězila v ryze francouzské disciplíně – v přípravě svatebního dortu Croquembouche. Nejcennější medailí je ta zlatá z Basileje z roku 2013. Získala ji za barokní karamelovou panenku, kterou vytvářela, aby splnila poslední přání své maminky. Upekla dezert pro japonského premiéra, ale také dort pro Jamese Bonda, herce Daniela Craiga nebo karamelového slavíka pro Karla Gotta. Splnil se jí i sen – být porotkyní v české verzi britské soutěže Peče celá země.

Říká: „Cukrařina je můj svět i můj život. Je to moje láska, vášeň i nejvěrnější životní partner.“

Mirka van Gils Slavíková