Jak si sedat ke čtvercovému stolu. Radí Eva Filipová

Pokud na nějaké jednání jde žena a muž, pak je lepší, aby si u čtvercového stolu sedli proti sobě. Lépe tak mohou diskutovat a vést jednání.

Pokud půjdete na soukromou večeři s blízkým partnerem, není špatně, když si sednete vedle sebe, ale jen pokud je stůl dost široký. Jinak nezbyde dostatek místa pro stolování.

Pokud si ke čtvercovému stolu sedají dva páry, měl by každý pár sedět proti sobě, aby si mohl v blízkosti povídat s druhým párem. Vedle sebe sedí u stolu například manželé naposledy na své svatbě.

Eva Filipová

Eva Filipová se zabývá především tématikou společenského chování. Je autorkou knihy Společenská nápověda. Po roce 1991 byla jednou z prvních, která začala s programem úspěšných kurzů pro ženy. Sama absolvovala studium na Mezinárodní škole pro estetiku v New Yorku.

Je členkou redakční rady časopisu Prestige, autorkou mnoha zajímavých reportáží z exotických zemí a spoluautorkou Zlaté kuchařky. Její mimořádný zájem o gastronomii a znalost prostředí jí přivedl k napsání dalších knih jako Exellent menu a Česká moderní kuchyně. Práci kuchařů obdivuje a jejich finální výtvory považuje za výtvarná díla.

Eva Filipová