Jak správně ukrojit kousek dortu, poradí cukrářka Mirka van Gils Slavíková

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dort Red Velvet s krémem z mascrapone

Na krájení dortu použijte vždy suchý, horký a dlouhý nůž. Pokud nemáme dostatečně dlouhý nůž, neprokrojíme dort celý, ale jen do středu a krájíme ho po výkrojích tak, je to známe z obchodu.

Vždy ale musí být nůž namočený v horké vodě a osušený, aby se dort nemáčel. Když prokrajujeme, netlačíme, ale necháme pracovat nůž. Například u šlehačkového dortu jen tíha nože a náš pohyb způsobí, že docílíme čistý řez. A když je doříznuto, jedeme zpátky nožem po povrchu řezu a všechen nepořádek, který vzniká při řezu dolů se vytáhne nahoru a řez zůstane čistý. To je ten cukrářský fígl.

Mirka van Gils Slavíková

Je jednou z našich nejznámějších cukrářek. Profesionální dráhu začala v Praze v roce 1984. Pracovala v restauraci Moskva a v hotelu Alcron v Praze. Toužila ale poznat a naučit se více, než naše země nabízela, a tak o pět let později s manželem a dcerou Hankou emigrovala do Jihoafrické republiky. Zde vedla cukrárnu, stejně jako později ve Spojených státech amerických. Láska k cukrařině ji zavedla i do Francie, Švýcarska i Nizozemí.

Za velký úspěch považuje své vítězství ve Velké ceně Paříže. Tehdy zvítězila v ryze francouzské disciplíně – v přípravě svatebního dortu Croquembouche. Nejcennější medailí je ta zlatá z Basileje z roku 2013. Získala ji za barokní karamelovou panenku, kterou vytvářela, aby splnila poslední přání své maminky. Upekla dezert pro japonského premiéra, ale také dort pro Jamese Bonda, herce Daniela Craiga nebo karamelového slavíka pro Karla Gotta. Splnil se jí i sen – být porotkyní v české verzi britské soutěže Peče celá země.

Říká: „Cukrařina je můj svět i můj život. Je to moje láska, vášeň i nejvěrnější životní partner.“

Mirka van Gils Slavíková