Jednoduchý a levný trik, jak dodat vašim buchtám a dezertům lesk podle cukráře Josefa Maršálka

Chcete-li, aby se vaše buchty, koláče a dezerty nádherně leskly, máme pro vás radu.

Pořídíme si dobrý meruňkový džem, je důležité, aby v něm nebyly kousky ovoce. Pokud tam jsou, džem rozehřejeme ve vodní lázni a přecedíme ho přes cedník. Naředíme rumem nebo vodou v poměru 1:1. Tuto směs přivedeme k varu, odstavíme a necháme zchladnout na teplotu 65–70 °C.

Tímto meruňkovým rozvarem potíráme buchty, koláče, nařezané ovoce. Tato směs ochrání výrobky před oxidací a vytvoří nádhernou tenkou slupičku. Dezerty budou dokonalé!

Josef Maršálek

Josef Maršálek

Cukrářem se toužil stát už od mala a mohly za to jeho babičky. Od 19 let sbíral zkušenosti, později pracoval v londýnském obchodním domě  Harrods, jeho dezerty ochutnávala i královská rodina, a nějakou dobu působil také v Indii.

V roce 2018 se vrátil, založil vlastní značku sladkých dobrot, aby ji po roce opustil a věnoval se dalším projektům. Je jedním z porotců televizní cukrářské soutěže Peče celá země, vydal svou knihu, věnuje se cukrářským konzultacím, vede kurzy pečení a cukraří pro sebe, přátele i nás posluchače.

Jeho cukrářské rady uslyšíte v našem vysílání v pořadu Pochoutkový rok každou neděli po 10. a v repríze po 21. hodině na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu.