Kdyby na to byl recept, tak jsou všichni první, říká Patera k trápení Kladna

Hokejisté Kladna prohlubují svou krizi. Po poslední vysoké porážce ve 30. kole extraligy 1:5 v Pardubicích byla nálada v kabině na bodu mrazu a všichni už se těší, až bude vánoční pauza. A v ní se podle trenéra Zdeňka Vojty může stát několik zásadních změn v týmu, jednou z nich může být i jeho samotný konec.

Rytíři vyhráli z posledních sedmi zápasů pouze jeden. I kvůli tomu jsou v tabulce extraligy na předposledním místě a cíl, který jim před sezonou vytyčil majitel Jaromír Jágr, tedy útočit na titul, je teď opravdu hodně daleko.

Před utkáním s Pardubicemi, tedy proti Vítkovicím, udělal trenér Zdeněk Vojta jedno zásadní rozhodnutí, kterému řekl 'léčba šokem', zápas nedohrál nejproduktivnější hráč Pavel Patera a na východě Čech také nefiguroval tam, kde je zvyklý, tedy v první formaci.

„Snažili jsme se Pateru dát do třetí formace, kde by měl teoreticky hrát proti horším hráčům. Opět se neprosadil. Je to takové trápení z obou stran,“ připouští Vojta.

Nic to ale nemění na tom, že někteří fanoušci krok Zdeňka Vojty moc nepřijali, protože Pavel Patera přeci jen je nejproduktivnějším hráčem týmu. Ale on sám do kroků hlavního kouče samozřejmě nepromlouvá a nechce se k nim ani vyjadřovat.

„Já to nebudu komentovat, nevím, co k tomu říct,“ hlesne jen Patera. Kapitán Rytířů je stejně jako jeho spoluhráči úplně bez nálady, protože jeho týmu se nedaří skoro nic.

„Prostě jsme šlápli do …. Teď už čekáme na přestávku, potřebujeme v neděli udělat bod s Hradcem, což bude opravdu těžké. Kdyby na to byl recept, tak jsou všichni první. Musíme bojovat a dobře potrénovat,“ dodává Pavel Patera.