Koberce, linoleum a provoněný byt. Objevte elixíry čistoty, které si vyrobíte doma

Úklid domácnosti patří k téměř denním činnostem každé ženy. Proto mám i dnes několik velmi účinných receptů, jak vyčistit podlahové krytiny s tím, co máte doma.

Byt můžete krásně provonět při luxování. Stačí, když do sáčku vysavače přidáte 2 lžičky mleté skořice. U bezsáčkového vysavače postačí jeho filtr pokapat vonným olejíčkem.

Pokud chcete vyčistit koberce a oživit barvy, připravte si čisticí směs ze 1/4 litru octa a 3/4 litru vody, a můžete zakleknout. Uvidíte, že se ta trocha práce s kartáčem v ruce vyplatí.

Linoleum nejlépe umyjete roztokem z horké vody, strouhaného mýdla a krystalické sody. Špína se díky této lázni vytratí skoro sama.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.