Koberce, linoleum a provoněný byt. Objevte elixíry čistoty, které si vyrobíte doma

Úklid domácnosti patří k téměř denním činnostem každé ženy. Proto mám i dnes několik velmi účinných receptů, jak vyčistit podlahové krytiny s tím, co máte doma.

Byt můžete krásně provonět při luxování. Stačí, když do sáčku vysavače přidáte 2 lžičky mleté skořice. U bezsáčkového vysavače postačí jeho filtr pokapat vonným olejíčkem.

Pokud chcete vyčistit koberce a oživit barvy, připravte si čisticí směs ze 1/4 litru octa a 3/4 litru vody, a můžete zakleknout. Uvidíte, že se ta trocha práce s kartáčem v ruce vyplatí.

Linoleum nejlépe umyjete roztokem z horké vody, strouhaného mýdla a krystalické sody. Špína se díky této lázni vytratí skoro sama.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová