Máte dost vitaminu D?

Chodíte na sluníčko? Stydíte se před dermatologem, že se dostatečně nechráníte proti kožní rakovině? A máte díky tomu dostatek vitaminu D?

Možná ne. Mým dnešním hostem je MUDr. Richard Pikner. Vede Odbor klinických laboratoří kostního metabolismu Klatovské nemocnice a je zároveň místopředsedou České společnosti klinické biochemie ČLS JEP, z. s. Je jedním z těch nejpovolanějších, který nám může vysvětlit, jak na to, abychom měli zdravé kosti i kůži zároveň.

Blíží se zima. Máme chodit do solária? Nejsme moc staří na to, abychom si už účinnou formu vitaminu D ani nezvládli vyrobit, i když naše kůže svým odstínem signalizuje, že jsme pro to na sluníčku udělali maximum? Chutnají vám tresčí játra, losos nebo přírodní houby? Může se vitamín D předávkovat? A všimly by si toho naše kosti?

Odpovědi si poslechněme v dnešním podcastu.

autor: Petr Arenberger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.