Novoroční Pochoutky s Marií Poledňákovou a herci z filmu S tebou mě baví svět

Komedie S tebou mě baví svět oslavila 1. ledna 2013 přesně 30 let od premiéry v kině Blaník v Praze na Václavském náměstí. A to byl důvod, proč si k mikrofonům Pochoutek pozvala Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal režisérku a herce z tohoto filmu.

Pozvání do Lichfield baru v Praze na Malé Straně přijala Marie Poledňáková, Václav Postránecký, Jana Šulcová a Pavel Nový.

Všichni zavzpomínali, jak vypadalo takové natáčení, jak je možné, že celou dobu bylo hezké počasí, o co se Marie Poledňáková bála a proč dělala hercům před natáčením i po něm osobní prohlídky. Václav Postránecký se přiznal, že lhal paní režisérce o tom, že Julius Satinský umí lyžovat a to, že pravda vyšla najevo až v Krkonoších na natáčení.

Jana Šulcová prozradila, proč si při nástupu na natáčení připadala, jako když jde domů, Pavel Nový zavzpomínal na závody na sněhu a Marie Poledňáková řekla, kterou scénu z celého filmu má nejraději. A celý pořad byl takovou vzpomínkou na báječného herce Jula Satinského.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...