Novoroční Pochoutky s Marií Poledňákovou a herci z filmu S tebou mě baví svět

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pavel Nový a Václav Postránecký

Komedie S tebou mě baví svět oslavila 1. ledna 2013 přesně 30 let od premiéry v kině Blaník v Praze na Václavském náměstí. A to byl důvod, proč si k mikrofonům Pochoutek pozvala Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal režisérku a herce z tohoto filmu.

Pozvání do Lichfield baru v Praze na Malé Straně přijala Marie Poledňáková, Václav Postránecký, Jana Šulcová a Pavel Nový.

Všichni zavzpomínali, jak vypadalo takové natáčení, jak je možné, že celou dobu bylo hezké počasí, o co se Marie Poledňáková bála a proč dělala hercům před natáčením i po něm osobní prohlídky. Václav Postránecký se přiznal, že lhal paní režisérce o tom, že Julius Satinský umí lyžovat a to, že pravda vyšla najevo až v Krkonoších na natáčení.

Jana Šulcová prozradila, proč si při nástupu na natáčení připadala, jako když jde domů, Pavel Nový zavzpomínal na závody na sněhu a Marie Poledňáková řekla, kterou scénu z celého filmu má nejraději. A celý pořad byl takovou vzpomínkou na báječného herce Jula Satinského.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser