Novoroční Pochoutky s Marií Poledňákovou a herci z filmu S tebou mě baví svět

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pavel Nový a Václav Postránecký

Komedie S tebou mě baví svět oslavila 1. ledna 2013 přesně 30 let od premiéry v kině Blaník v Praze na Václavském náměstí. A to byl důvod, proč si k mikrofonům Pochoutek pozvala Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal režisérku a herce z tohoto filmu.

Pozvání do Lichfield baru v Praze na Malé Straně přijala Marie Poledňáková, Václav Postránecký, Jana Šulcová a Pavel Nový.

Všichni zavzpomínali, jak vypadalo takové natáčení, jak je možné, že celou dobu bylo hezké počasí, o co se Marie Poledňáková bála a proč dělala hercům před natáčením i po něm osobní prohlídky. Václav Postránecký se přiznal, že lhal paní režisérce o tom, že Julius Satinský umí lyžovat a to, že pravda vyšla najevo až v Krkonoších na natáčení.

Jana Šulcová prozradila, proč si při nástupu na natáčení připadala, jako když jde domů, Pavel Nový zavzpomínal na závody na sněhu a Marie Poledňáková řekla, kterou scénu z celého filmu má nejraději. A celý pořad byl takovou vzpomínkou na báječného herce Jula Satinského.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.