Opravy tratí omezí provoz tramvají pražské MHD v Holešovicích a v centru Prahy přes Václavské náměstí

27. říjen 2023 12:00

Od pátku čeká cestující v pražské MHD výluka v Holešovicích, kde kvůli opravě trati nepojedou tramvaje mezi zastávkami Výstaviště a Nádraží Holešovice. Od pondělí nebudou jezdit tramvaje také v centru Prahy přes Václavské náměstí.

Od pátku čeká cestující v pražské MHD výluka v Holešovicích, kde kvůli opravě trati nepojedou tramvaje mezi zastávkami Výstaviště a Nádraží Holešovice. Výluka začne od půlnoci 27. října a potrvá do půlnoci 5. prosince. Tramvaje se tak na svou původní trasu vrátí od 6. prosince. Výluka se dotkne denních tramvají číslo 6, 12, 14 a 17 a nočních linek 93 a 94.

Výstaviště – Nádraží Holešovice: dočasné přerušení provozu tramvají

Přes Václavské náměstí v Praze nepojedou tramvaje od pondělí. Kvůli opravě trati bude víc než týden přerušený provoz mezi zastávkami Jindřišská a Lazarská. Výluka potrvá do středy 8. listopadu a dotkne se šesti denních a šesti nočních tramvajových linek. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. Výluka začne v pondělí 30. října kolem 04:30.

Jde o havarijní opravu

"Jedná se o havarijní opravu, v rámci které musíme vyměnit oblouky v Jindřišské ulici u Jeruzalémské ulice a v oblasti křižovatky Lazarské a Vodičkovy ulice, které pochází z roku 2014," uvedl Miroslav Penc z DPP.

Výluky / Lazarská – Jindřišská: dočasné přerušení provozu tramvají

Náhradní autobusy vzhledem k lokalitě podnik nezavede, cestujícím doporučuje jako náhradu využít metro. Denní tramvajové linky 3, 5, 6, 9, 14 a 24 budou jezdit po změněných trasách stejně jako noční s čísly 91, 92, 94, 95, 96 a 98. Dopravce zřídí na dobu výluky zastávky Dlážděná v Dlážděné ulici u křižovatky se Senovážným náměstím a Lazarská ve Spálené ulici v zastávkách tramvají.

Penc dodal, že se jedná o jeden z nejfrekventovanějších úseků tramvajové sítě v Praze a opotřebení oblouků je velmi vysoké, takže opravu podnik nemůže odložit na příští rok. "Opět se ukazuje, jak je potřebná nová tramvajová trať Václavské náměstí - Muzeum, která by nám umožnila alternativní vedení tramvajových linek s výrazné menším dopadem na celou síť," doplnil.

Na trať v horní části Václavského náměstí již DPP vypsal tendr, jeho výsledek má být znám do konce roku.

zdroj: ČTK
Spustit audio