Pavel Kučera

moderátor

Takřka ihned po studiu VŠ jsem usedl ve studiu za mikrofonem. Následovalo 20 let praxe každodenního vysílání na nejúspěšnějších rádiích v Česku. Můj hlas slýchali posluchači někdejšího celoplošného Rádia Nová Alfa (dnešní Impuls). Užil jsem si desetiletí v pozici kmenového moderátora Frekvence 1. Skoro pět let jsem probouzel posluchače multiregionálního Rádia Blaník.

Moderování jsem se věnoval i na obrazovce TV Nova, hudební dramaturgii v České televizi a hudební publicistice ve vydavatelství Mladá fronta. S bohatými rádio-zkušenostmi jsem dorazil do Českého rozhlasu. Mnoho rán jsem prožil s posluchači Dvojky a nyní se naplno věnuji Regionu.

Svým dvěma největším životním zálibám – bohemistice a výtvarnému umění – jsem věrný stále. Pracovně i soukromě. Rád si vychutnám chvíle při vlastní výtvarné tvorbě, vůni čerstvě vytištěných knih, nevšední architekturu a zajímavé obrazy, vybrané melodie, kouzlo stříbrného plátna, šumění moře i panoramata české krajiny. Stejně tak ocením výtečnou českou kuchyni.

Film, co mne pořád baví: Cokoli od Woodyho Allena (pro jeho nenapodobitelný situačně-konverzační humor) nebo některý s Adinou Mandlovou (kvůli zvláštní době a osudu prvorepublikových hvězd). Pokud se jde do kina, pak jistě dávají něco z české, skandinávské nebo francouzské kinematografie.

Hudba, kterou mám rád: Rád poslouchám právě hudbu filmovou (Ennio Morricone, Henry Mancini, Jan Hammer, Karel Svoboda, Petr Hapka, Zdeněk Barták, Ondřej Soukup, Jan P. Muchow), a pak vše dle nálady, od skladeb vážných k hitům lehkovážným, stylově bez hranic - musí to chytit za ucho i za srdce, však to znáte. Teď třeba česká zpěvačka Lenny nebo slovenská kapela Korben Dallas.

Kniha, u níž nikdy neusnu: Obecně je to taková, která pojednává o designu, architektuře a vůbec výtvarnu. Se zaujetím se začtu i do publikací věnovaných Barrandovu a jeho hvězdám. A když už chci opravdu zvednout náladu, sáhnu do sbírky Čtyřlístků.

Motto: Rádio je pro lidi s fantazií. Na obou stranách.

Sledujte nás

Kolegové