Starosta Robert Pecha: Investory lákat nemusíme. Naopak ten rozvoj kvůli nedostatečné infrastruktuře brzdíme

10. říjen 2023

Hostem pořadu K věci byl starosta Brandýsa nad Labem, Staré Boleslavi a předseda středočeské organizace KDU-ČSL Robert Pecha.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Robert Pecha o opravách komunikací, spolupráci s developery, novém způsobu komunikace města včetně nových vizuálů, o zlepšení dopravního spojení s Prahou prostřednictvím plánované nové železniční trati, a i tom, proč musí brzdit investory v oblasti developerských projektů.

„Tak investory určitě lákat nemusíme. Naopak brzdíme ten rozvoj, protože nemáme dostatečnou infrastrukturu. Takže teď určitě není dobrá doba na to otevírat jakékoliv další developerské projekty. Netýká se to ale samozřejmě městského bydlení.“

Poslechněte si celý rozhovor v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.