Únos tchána Jana Václava Novotného

20. květen 2019

Příběh je inspirován skutečným únosem tchána vlivného zlínského podnikatele z roku 1934. Dva pubertální mladíci se pokusili po vzoru amerických gangsterů unést tchána podnikatele Jana Václava Novotného, lékaře Zbyňka Marka.

Únosci chtěli od rodiny požadovat výkupné půl miliónu korun. Jejich plán se ale nezdařil a policisté je dopadli. Odsouzeni byli k poměrně lehkým trestům, které jim navíc zkrátila amnestie.

Příběh Únos tchána Jana Václava Novotného napsal Jan Sulovský. Účinkují Petr Kubes, Jan Ťoupalík, Marek Pešl, Josef Bartoň, a Tomáš Krejčí, režie se ujal Tomáš Soldán. Jména aktérů jsou smyšlená.

autor: sul
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...