Václav Chaloupek se jezdí uklidňovat do středočeské divočiny. Vídává slavíky i orla

17. duben 2020

Trochu Skotska, krapet Kanady. Tyhle ingredience asi využila příroda, když tvořila Brdy. Aspoň to si pomyslíte, když o brdských lesích slyšíte vyprávět režiséra Václava Chaloupka. V pořadu Tady to znám prozradil, že se právě do této lokality jezdí uklidňovat.

„Když mám nějaké starosti, tak mířím sem – na hráz Hořejšího Padrťského rybníka. Je úžasné sednout si tam k večeru, než zapadne slunce. Létají vám nad hlavou divoké kachny, slavíci modrásci, obrovská hejna špačků. Vídávám tam taky orla mořského. To si připadáte opravdu jako v divočině,“ zasnil se Václav Chaloupek.

Václav Chaloupek

A dodává, že mezi jeho oblíbená místa kromě Padrťáku, jak říkají místní, patří taky planina Toku, kde vojáci v minulosti vytvořili dopadovou plochu. Díky tomu, že tam byl zákaz vstupu, vzniklo na tomto území rozlehlé vřesoviště. „V polovině srpna si tam budete opravdu připadat jako v Kanadě nebo ve Skotsku, protože kam se podíváte, tam je vřes. A krásně voní.“

A nejenom vřes. Taky rozhledy. Když je hezky, vidíte tady prý i Krkonoše nebo čtyři věže Temelína. „To si vždycky uvědomím, jak je ta naše země vlastně malinkatá,“ říká pan Václav.

autor: sap
Spustit audio