Citrony umí spoustu dobrých věcí a měly by být vždycky po ruce

Vymačkané citrony nemusíte hned vyhazovat. Můžete s nimi vyčistit dřevěná prkýnka nebo je přihodit do kbelíku s vodou, když vytíráte podlahu.

Citron je vůbec všestranný pomocník v domácnosti. Vyčistíte s ním měděné nádobí, pozlacené šperky, stříbro, skvrny od borůvek, červeného vína nebo čaje. Citron také udrží lednici bez pachů, a když ho na řezu posypete solí, můžete s ním vydrhnout celou koupelnu. Skvělý je také na čištění mikrovlnné trouby nebo sporáku.

Zapomenout nesmíme také na jeho hlavní schopnost, tedy na to, že je to skvělé dochucovadlo. Ať ho přidáte do čaje, salátu, omáčky nebo pomazánky, vždycky tím zajistíte svěžest a šmrnc! Citron je prostě nenahraditelný. Vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.