Darování krve není třeba se bát

Daruj krev s Českým rozhlasem!

Český rozhlas se opět pustil do bohulibé akce a vyzývá své posluchače, aby přišli darovat krev. Dárců krve je totiž podle Českého ústavu hematologie a krevní transfúze dlouhodobě nedostatek.

O tom, jak takový odběr probíhá, kdo může svoji krev darovat, kdo ne a jak se s takto získanou krví posléze zachází, o tom všem jsme si v dopolední lékařské poradně povídali s primářkou Hematologicko-transfuzního oddělení mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice Jarmilou Obernauerovou.

Pokud byste se i vy chtěli do akce s Českým rozhlasem zapojit, pak všechny potřebné informace, včetně časů a míst, kde se odběry provádějí, najdete na internetové adrese: darujkrev.rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.