Karel Kyncl. Seriál o legendárním rozhlasovém zpravodaji

17. leden 2020

V cyklu „Životopisů" se setkáváme s novinářem, spisovatelem, ale především velkým rozhlasákem Karlem Kynclem. Kdo by si nepamatoval jeho Zápisníky z Velké Británie, milé a moudré zároveň. V pěti dnech vám připomeneme, klíčové okamžiky z jeho bohatého života.

Karel Kyncl strávil dlouhé roky ve vyhnanství ve Velké Británii. Měl také rád New York, své předchozí působiště. I poslední léta svého života prožil za hranicemi své vlasti, ale nikdy nepřestal milovat český jazyk a svou rodnou zem. A že si s češtinou dokázal skvěle poradit, mohli dlouhé roky slýchávat i posluchači Československého rozhlasu a později Českého rozhlasu. Karel Kyncl, publicista a dlouholetý rozhlasový zpravodaj ve Velké Británii patří mezi ty, na něž se nezapomíná. O životě, který v poválečných letech ani nemohl být jednoduchý, i o práci za mikrofonem vám budeme vyprávět tento týden v Životopisech.

V režii Petra Horáka účinkují Petr Horák a Michal Mašek.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.