Magdalena Dietlová připravila maminčinu kachnu s poctivými knedlíky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Magdalena Dietlová

V v rozhlasové kuchyni přivítala Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal spisovatelku, šéfredaktorku a manželku krále televizních seriálů Magdalenu Dietlovou. Pekli maminčinu kachnu s poctivými knedlíky.

Bavili se o jídle, vaření, nákupech, o tom, jaký seznam kdysi visel ve spižní skříni u Dietlů doma a jaká jídla se mohla vařit v nouzi. Zajímavé povídání se točilo i kolem tvorby časopisu, kterému Magdalena šéfuje a kolem seriálů a jejich psaní. Nepřišli jste ani o rychlovýslech nebo reportáž o kachnách.

Maminčina kachna s knedlíkem:
1 malá chlazená kachna (prodává se pod názvem „kachnička“ a je to česká kachna), hrubá mouka, 2 vejce, mléko, 4 až 6 housek, ½ hlávky zelí nebo příp. kysané zelí, cibule, několik jablek, olej, ocet, 2 citrony, pomerančová šťáva nebo 1 plzeňské pivo, kmín a sůl

Dietlová Magdalena

Postup:
Kachnu: Důkladně pokapeme citronem zevnitř i zvenku, namočíme do vody s rozpůlenými citrony a necháme odležet. Před pečením vložíme dovnitř kachny několik rozpůlených jablek. Chvíli před vyndáním z trouby přelijeme plzeňským pivem.

Knedlík: Nakrájíme 6 housek, smícháme hrubou mouku, 3 vejce, mléko a osolíme. Zpracujeme řídké těsto, když se začnou dělat puchýře, přidáme nakrájené housky a vytvarujeme 2 knedlíky. Necháme půl hodiny až hodinu odpočinout a rukou namočenou do studené vody vhodíme do vroucí osolené vody, necháme vařit 15 minut, otočíme a vaříme dalších 15 minut.

Zelí: Nakrájíme cibulku najemno a na oleji necháme zesklovatět. Přidáme nadrobno nakrájené zelí, posolíme a pokmínujeme, zalijeme vařící vodou a necháme dusit. Po 10 minutách přidáme kapku octa a dusíme do měkka.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.