Martin Severa uvařil slávky na rajčatech se smetanou

Pod dohledem televizního moderátora Martina Severy jsme se věnovali francouzské kuchyni. Spolu s Naďou Konvalinkovou a Patrikem Rozehnalem uvařili slávky na rajčatech se smetanou.

Martin Severa pobyl ve Francii nějaký ten čas, když tam Francouze učil česky. Zamiloval si nejen tamní jídla, ale i vína a rád se tam kvůli nim vrací. Dozvěděli jste se také, proč miluje moře, šneky nebo farmářské trhy.

Markéta Vejvodová vám prozradila, co je základem francouzské kuchyně a proč byla připsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Slávky na rajčatech:
asi 1 kilogram čerstvých slávek, konzerva loupaných rajčat, cibule, česnek, petrželová nať a smetana

Slávky na rajčatech se smetanou

Postup:
Nakrájíme cibuli na půl kolečka, česnek na plátky, dáme lehce osmahnout na olivový olej, přidáme oloupaná nakrájená rajčata na čtvrtky a když se to "produsí", tak přidáme slávky, podlijeme vodou a necháme dusit. Nakonec přidáme petrželku a zalijeme smetanou. Celé se to ještě jednou provaříme. Podáváme s bagetou zapečenou s petrželkou a máslem.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?