Pavel Kučera miluje historii a filmy. Na jeho oblíbených místech najdete pohádkovou atmosféru

18. říjen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Gotický hrad Kost čeká jedna z nejrozsáhlejších oprav v jeho historii

Přesto, že moderátor Českého rozhlasu Region Pavel Kučera bydlí v Praze na dosah přírody, jezdí se dobíjet energií hned na několik míst ve Středočeském kraji. Většina z nich je při tom spojená se známými filmy a pohádkami.

První oblíbené místo, Barrandovské terasy, však stále leží na území hlavního města. Místo spojené s bohatou filmovou historií je ideální podle Pavla Kučery navštívit právě na podzim. „Když na podzim spadne listí, jsou zdejší funkcionalistické vily krásně vidět,“ vysvětluje moderátor.

Většinu zamilovaných míst má Pavel Kučera spojených s filmy nebo pohádkami. Zámky pro svojí typickou zdobnost nemá sice příliš rád, zámek v Průhonicích s rozlehlým parkem ale rád doporučí. Z hradů pak u něj dominuje Kost. „Na hradě Kost je slavné vězení, kde byl uvězněn Petr z Čerty nejsou žerty. Najdeme tam také kuchyni, kde Dorotu Máchalovou překvapil Petr Nárožný s Viktorem Preissem, když lezli celí od mouky z truhly. A když pak půjdete od hradu Kost údolím Plakánek, tak narazíte na legendární mlýn Doroty Máchalové,“ popisuje Pavel Kučera.

Pavel Kučera a Barbora Kvapilová - Narozeniny Regionu 2019

Pro zábavné rodinné odpoledne pak Pavel Kučera doporučuje Muzeum Čtyřlístku v Doksech. Kromě stálé výstavy týkající se slavné čtveřice kreslených postav můžete letos navštívit i speciální akce, které se konají u příležitosti 50. výročí tohoto legendárního dětského seriálu.

autoři: Pavel Vítek , nwe
Spustit audio