Recept na dobré nervy a hezké sny: pomůže levandule, heřmánek i jablko

Udržovat se v dobré náladě a bez nervů, to se hodí v každé době. Právě na nervy je výborná levandulová koupel, na kterou můžete použít hrst sušených květů nebo odvar z celé rostliny. 

Pokud byste raději čaj, sáhněte po heřmánku nebo zázvoru. Uklidní vás a budete lépe spát. Navíc jsou jak heřmánek, tak také zázvor dobrými pomocníky při léčbě problémů se žaludkem.

A mám pro vás ještě jeden tip. Nezapomeňte na jablkový čaj. Přesněji čaj z jejich slupek. Stačí slupky ze dvou jablek vařit deset minut v půl litru vody. Můžete ho bez obav podávat také dětem, které mají problémy s usínáním. Krásné sny a nervy jako ze železa vám přeje vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...