Ve Staré Boleslavi je všechno, co mám rád, říká veslař Ondřej Synek

11. březen 2017

Ondřeje Synka zaručeně nejčastěji potkáte buď na loděnici v Praze, nebo v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi. Narodil se tady, chodil tu do školy a žije tu dodnes. „Je tady úplně všechno – dá se tu koupat, jít do lesa, je tady spousta sportovních a kulturních aktivit, zkrátka všechno, co mám rád,“ vysvětluje mladý sportovec.

Jestli Ondra nějaké místo ve středních Čechách opravdu zná, pak je to právě Brandýsko. Na kole ho už projel křížem krážem. „Vždycky když jsem přišel ze školy, vzali jsme s kamarády kolo a projížděli jsme celé město a okolí a dělali jsme tam spoustu blbinek.“ Ke sportu teď vede také svoje děti, i když říká, že vrcholové sportovce z nich vychovávat nechce. Celkem by se to ale nabízelo – Ondra má určitě co předávat. Ze všech sportovních úspěchů už mu chybí jenom zlatá olympijská medaile.

Jeho sportovní kariéra se přitom dlouho vůbec nerýsovala. Jeden z jeho kolegů dokonce tvrdí, že byl několikanásobný mistr světa v pubertě tak trochu dřevo. „Jako malý jsem sportoval, ale u ničeho jsem nevydržel, nic mě pořádně nebavilo. Pak mě bratranec ve 13 letech přivedl na loděnici. Byla tam super parta kamarádů, která se mi líbila a od té doby zkrátka vesluju. Baví mě to pořád a ještě mám pořád co dokázat,“ říká k tomu Ondřej.

Ondřej Synek

Mimochodem, nechybělo moc, a mohli jsme mít místo veslaře o jednoho šikovného zlatníka navíc. Ondřej totiž studoval právě tento obor. Hlavně proto, že maminka má zlatnictví a on sám rád kutí. „Všechno, co se dělá rukama, ho hrozně baví.“ Jako malý modelařil a ještě dneska by prý některá plastová letadla a lodě našel u svého dědy doma.

Ondřej Synek, Pavel Vítek
autor: sap
Spustit audio