Jan Rosák připravil medová kuřecí prsíčka na slanině a Mustagrudičovy papriky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Rosák

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal se sešli v rozhlasové kuchyni u plotny s kolegou moderátorem Janem Rosákem. Připravili medová kuřecí prsíčka na slanině a Mustagrudičovy papriky.

Jana jsme se zeptali, jestli v kuchyni rád experimentuje, jak snídá a také, kde v životě potkal svého dvojníka. Pověděli jsme si, který nástroj v kuchyni mu nejvíc sluší a v čem je přebornice jeho žena.

Medová kuřecí prsíčka na slanině:
300 g kuřecích prsou, 25 dkg anglické slaniny v celku, 4 lžíce medu, 2 cibule, anýz, grilovací koření, worchestrová omáčka, pepř, 4 stroužky česneku, olivový olej a rýži, kterou budeme mít jako přílohu

Papriky s balkánským sýrem:
asi 8 větších zelených tenkých dlouhých paprik, olivový olej, 20 dkg balkánského sýra, 2 paličky česneku a bageta

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...